Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do codziennej aktywności, pamiętając jednak o paru zaleceniach:
Choć zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych są bezpieczne, to jednak istnieje kilka przeciwwskazań do nich wykonywania:
Stymulatory tkankowe są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn (najczęściej w wieku 30-55 lat), zmagających się z różnymi oznakami starzenia się skóry, takimi jak np.:
Warto wspomnieć, że zabieg stymulatorami tkankowymi można wykonać w każdym wieku również w ramach profilaktyki anti-aging, dzięki czemu skóra będzie dłużej elastyczna i jędrna, a proces starzenia zostanie spowolniony.
Wielu pacjentów nie wie, czym różni się klasyczna mezoterapia igłowa od ostrzykiwania skóry za pomocą biostymulatorów. Otóż preparaty te wykazują silniejsze działanie niż standardowe koktajle lecznicze i odżywcze stosowane podczas zabiegów mezoterapii igłowej. Stymulatory intensyfikują procesy regeneracyjne w skórze na poziomie komórkowym.
Pamiętajmy, że to lekarz podejmuje decyzję rodzaju kuracji, która będzie najkorzystniejsza z punktu widzenia danego pacjenta i kluczem jest tutaj indywidualne podejście do każdego przypadku (nie u każdego lepszym wyborem będą stymulatory, warto mieć to na uwadze).
Różnica pomiędzy stymulatorami tkankowymi a mezoterapią igłową
Wypełniacze pozwalają na uzyskaniu niemal natychmiastowego wypełnienia bruzd i zmarszczek, dzięki czemu efekt widoczny jest od razu. Niestety, skutkuje to również krótszym czasem ich działania, przez co osiągnięte rezultaty znikają szybciej i prędzej trzeba wykonać kolejny zabieg czy serię zabiegową. W przypadku stymulatorów tkankowych sytuacja jest odwrotna- na efekty trzeba poczekać dłużej, za to są długofalowe. Dzieje się tak dlatego, że stymulatory pobudzają komórki do odnowy i zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, co z kolei wpływa na wygląd i stan skóry. Jest to proces w pełni fizjologiczny, lecz wymagający więcej czasu na osiągnięcie zadowalających i widocznych rezultatów. Dzięki zastosowaniu stymulatorów efekt jest bardziej naturalny, rysy nie ulegają zmianie, a twarz nie wygląda na „przerysowaną”.
Stymulatory tkankowe a wypełniacze - różnice
Stymulatory tkankowe to preparaty do iniekcji, które mają za zadanie odbudować strukturę starzejącej się skóry. Ich celem jest odnowa i biorestrukturyzacja, co odbywa się poprzez silną stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za jędrność i gęstość skóry. To powoduje, że dzięki zastosowaniu stymulatorów tkankowych skórze zostaje przywrócona dawna elastyczność, gładkość i blask. Zmarszczki i przebarwienia przestają być widoczne, a twarz odzyskuje młody i promienny wygląd.
Na rynku istnieje wiele rodzajów i producentów stymulatorów tkankowych. Różnią się one między sobą przede wszystkim wskazaniami, trwałością, uzyskanymi efektami, mechanizmem działania i składem. Są wytwarzane na bazie takich substancji, jak m.in.: kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, kwas L-polimlekowy, aminokwasy i polinukleotydy. Rodzaj zastosowanego preparatu uzależniony jest od jakości skóry Pacjenta, jego potrzeb i oczekiwań. Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych można wykonać zarówno u osób młodych, które pragną zatrzymać upływ czasu, jak i u pacjentów dojrzałych z już widocznymi oznakami starzenia na skórze.
Stymulatory tkankowe - co to jest?